Zostańmy w kontakcie
Lofty Kościuszko
ul. Metalowców 13/108
Chorzów 41-500
kontakt@kaizenads.pl
+48 881228124

Powstaje manga współtworzona przez AI

Legendarna seria “Black Jack” Osamu Tezuki powraca w nowej odsłonie – jako tzw. “Manga AI”, która powstaje we współpracy Tezuka Productions i sztucznej inteligencji.

Nowy tom mangi, powstały dzięki AI, zadebiutuje jesienią na łamach magazynu Weekly Shōnen Champion, wydawanego przez Akita Shoten. Premiera odbędzie się w ramach projektu “TEZUKA2023”, upamiętniającego 50-lecie powstania “Black Jack”.

Sztuczna Inteligencja odpowiedzialna za projekt korzysta z technologii chatbota ChatGPT-4. Całość powstaje we współpracy z Japońską Agencją Badań i Rozwoju Nowej Energetyki i Technologii Przemysłowych (NEDO). Do projektu zaangażowani są także profesor Satoshi Kurihara z Wydziału Nauk i Technologii na Uniwersytecie Keio oraz Makoto Tezuka, inaczej znany jako Macoto Tezka, reprezentujący Tezuka Productions.

Nie jest to pierwszy projekt łączący mangę i sztuczną inteligencję.

Poprzedni projekt, o nazwie “TEZUKA2020”, w lutym 2020 roku wprowadził mangę “Paidon”, która wykorzystała AI do naśladowania stylu Tezuki.

Oryginalna manga Tezuki, “Black Jack”, to opowieść o błyskotliwym lekarzu… praktykującym bez licencji. Komiks był publikowany w magazynie Weekly Shōnen Champion, wydanym przez Akita Shoten, w latach 1973-1984. Manga dała początek licznych adaptacjom anime, a także inspirowała twórców do stworzenia spin-offów. Została również zekranizowana w kilku japońskich produkcjach

Powstanie mangi AI to idealny przykład na to jak dobrze wykorzystać pracę człowieka i narzędzia sztucznej inteligencji. 

 

Chcesz być na bieżąco z Newsami?

Śledź dział – Wiedza Kaizen Ads

Jesteś zainteresowany współpracą?

Napisz: kontakt@kaizenads.pl

Zadzwoń: +48 881 228 124

Author avatar
Krystian Kruk (鴉)
Founder & CEO

Komentarz specjalisty

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *