22 lutego 2023 Kaizen Ads (カイゼンアッズ) świętowało pierwszą rocznicę… dlatego też 27 lutego udaliśmy się do Krakowa.
Wynajęliśmy Muzeum Manggha i Cafe Manggha na wyłączność. To idealne miejsce, które łączy sfery: rozwojową, kulturową, duchową, ale i kulinarną. Świętowaliśmy nie tylko jedząc przepyszne japońskie posiłki, ale również wzięliśmy udział w dwóch japońskich wystawach, podczas których mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawostek od przewodniczek.
Na wyjazd do Krakowa zdecydowała się Śląska część Teamu Kazoku (家族).
Zaczęliśmy od wystawy “Kimono – Nieprzebrane inspiracje“.
Wystawa obejmuje szeroką gamę kimon z XX i XXI wieku z kolekcji Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha: od kimon z okresów Taishō (1912–1926) i Shōwa (1926–1989), kiedy to moda zmieniała się dynamicznie pod wpływem modernizacji Japonii, po czasy współczesne i przykłady poszukujące nowych interpretacji kimona. Kolekcja Muzeum Manggha liczy obecnie ponad trzysta tradycyjnych obiektów tekstylnych związanych z kimonem i z akcesoriami do tego stroju. Trafiły one do zbiorów w ramach zakupów oraz darów od serdecznych ludzi z Japonii.
Więcej o wystawie znajdziesz na stronie Muzeum Manggha
Następnie przeszliśmy do głównego budynku i podziwialiśmy wystawę “Imaginarium natury – Watanabe Seitei z kolekcji Muzeum Manggha Dar Raymonda Milewskiego”
Bohaterami tematu kachō-ga w kompozycjach Seiteia nie były rzadkie ptaki i oryginalne rośliny, tylko właśnie te znane i rozpoznawane przez wszystkich, obecne w najbliższym otoczeniu – „za oknem”, w ogrodzie, w parku, spotkane podczas pielgrzymki i podróży. Znane i uruchamiające niejako automatycznie myślenie symboliczne, gdyż każda przedstawiona przez artystę istota – ptak i roślina – mają swoje określone, głęboko zakorzenione w japońskiej kulturze znaczenie symboliczne.
Więcej na temat wystawy dowiesz się ze strony muzeum Manggha
Po części duchowo-edukacyjno-kulturowej przyszła pora na jedzonko, toast, tort i świętowanie.
Oczywiście, przygotowałem również prezentację podsumowującą cały rok – musiałem zrobić sporo slajdów… bo działo się naprawdę bardzo dużo. Z resztą jeśli obserwujecie nasz Dział – Wiedza Kaizen Ads, to wiecie jak to wygląda.
Podczas mojego przemówienia pokazałem… naszą firmową maskotkę, którą będziecie mogli zobaczyć już na dniach.
Późno zabrałem się za tę relację…, ale było to naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Dziękuję całemu Teamowi Kazoku (家族), za kawał naprawdę dobrej roboty. Dziękuję za Waszą pasję i zaangażowanie. Niech nasze kolejne rocznice, będą jeszcze bardziej owocne.
どうもありがとうございます。
Chcesz być na bieżąco z Newsami?
Śledź dział – Wiedza Kaizen Ads
Jesteś zainteresowany współpracą?
Napisz: kontakt@kaizenads.pl
Zadzwoń: +48 881 228 124
BaseLinker Expo 2023 - relacja - Kaizen Ads (カイゼンアッズ)
[…] Rocznica w Muzeum Manggha i Cafe Manggha […]