Doktorant oraz CEO & Founder Kaizen Ads (カイゼンアッズ) został powołany na członka Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji (GRAI) przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Grupa Robocza ds. Sztucznej Inteligencji (GRAI) została utworzona z myślą o wskazaniu działań służących zapewnieniu w Polsce odpowiednich warunków dla rozwoju zastosowań AI zarówno w sektorach prywatnym i publicznym, a także w prowadzeniu badań naukowych.
Jej celami są:
- wypracowanie rekomendacji służących zapewnieniu w Polsce odpowiednich warunków dla rozwoju zastosowań AI w przedsiębiorstwach i w sektorze publicznym,
- wypracowanie propozycji projektów wykorzystujących zagadnienia AI oraz sposobów wsparcia rozwoju tych już wdrażanych,
- opracowywanie założeń kampanii edukacyjnych w zakresie nowych technologii.
Krystian został członkiem Podgrupy ds. badań, innowacyjności i wdrożeń.
Opis Podgrupy ds. badań, innowacyjności i wdrożeń:
Sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI) jest katalizatorem innowacji prowadzących do zmian społecznych i biznesowych, dających początek epoce Społeczeństwa 5.0. Pełni w nim funkcję zarówno narzędzia, jak i środka do wyzwolenia ludzkiej kreatywności i innowacji, pozwalających tworzyć wartość w dowolnym miejscu i czasie. Ale coraz większa złożoność i dynamika obserwowanych zależności musi uwzględniać równocześnie zarówno aspekt komercjalizacji innowacyjnych pomysłów, dynamikę i kierunki transferu wiedzy, jak i ich poziom społecznej akceptacji. Wymaga to ścisłej współpracy przedsiębiorstw, podmiotów naukowo-badawczych, organizacji rządowych i jednostek administracji publicznej oraz społeczeństwa (Quadruple Helix Model, QH)
Cele działań Podgrupy ds. badań, innowacyjności i wdrożeń:
Krótkoterminowe:
- Zwiększenie podaży rozwiązań AI wytworzonych w Polsce
- Zwiększenie popytu na rozwiązania AI
- Zwiększenie wykorzystania nowoczesnych technologii z obszaru sztucznej inteligencji przez przedsiębiorstwa działające w Polsce
Średnioterminowe:
- Powiązanie nauki z biznesem
- Zwiększenie rozpoznawalności badawczej na rynkach międzynarodowych
Długoterminowe:
- Polska posiada innowacyjne ośrodki doskonalenia i testowania AI, które współpracują z zagranicznym sektorem publicznym i prywatnym.
- Dzięki pracy polskich specjalistów i działalności Polski na forum międzynarodowym Polacy należą do czołówki autorów cytowanych w publikacjach dotyczących AI.
Jestem dumny z tego, że w Kaizen Ads (カイゼンアッズ) łączymy działania biznesowe z naukowymi.
Komentarz specjalisty