Zostańmy w kontakcie
Lofty Kościuszko
ul. Metalowców 13/108
Chorzów 41-500
kontakt@kaizenads.pl
+48 881228124

Dzień Dziecka w Japonii

W Polsce Dzień Dziecka świętujemy 1 czerwca. Ja, przez większość swojego “dorosłego życia” walczę ze stereotypem powielanym przez ludzi, którzy często mówią, że już z czegoś wyrośli, albo są na coś za starzy. Z reguły dotyczy to hobby takich jak np. kolekcjonowanie figurek, oglądanie anime i animacji, czytania mang i innych komiksów, ale też grania w gry. Oczywiście jest mnóstwo ludzi, którzy wręcz są dumni z tego, że są geekami, albo po prostu traktują te czynności w sposób normalny. Niemniej jednak, po dziś dzień spotykam się ze stwierdzeniami, nawet wśród osób mi znanych, że “już z czegoś wyrośli”, albo “że im nie wypada”.

Nie dajmy sobie zatracić dziecka w nas samych.

Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy na coś za starzy.

Mój post na Instagramie sprzed dwóch lat 🙂

Z tym zdjęciem wiąże się jeszcze inna “ciekawa historia”. Nie dalej niż dwa miesiące temu jeden z “potencjalnych klientów”  w rozmowie dotyczącej decyzji o współpracy, zaraz po spotkaniu z jednym z członków Kazoku (家族) powiedział, że “nie wypada mieć takiego zdjęcia”.

Dlaczego o tym piszę? Po pierwsze, dlatego że to zdjęcie jest takim, z cyklu, że… wypada 🙂

Po drugie, dlatego że jestem dumny z tego, że jestem Geekiem i swoje zainteresowania zamieniłem w biznes.

A po trzecie… nie każda osoba, z którą rozmawiamy będzie naszym Klientem. I naprawdę jeśli ktoś miałby nawet próbować wymuszać na mnie lub na kimkolwiek innym związanym z Kaizen Ads (カイゼンアッズ)  jakąkolwiek zmianę “wizualną” to z góry dziękuję, ale nie jestem zainteresowany.

Czy istnieje coś takiego jak “Dzień Dziecka” w Japonii?

Podobnie jak w przypadku Dnia Matki, tak 🙂 Pod nazwą – Kodomo no Hi (子供の日).

Dzień Dziecka w Japonii obchodzi się 5 maja i jest świętem państwowym. Co ciekawe, jeszcze do 1948 roku nie było czegoś takiego jak “Dzień Dziecka”… tylko “Dzień Chłopca” – Tango no Sekku (端午の節句).

Ze względu na dawną tradycję oraz święto “Hina Matsuri” (雛祭 ) – Festiwal Lalek – Święto Dziewcząt, sporo Japończyków po dziś dzień, podchodzi do “Dnia Dziecka”, jak do tradycyjnego “Dnia Chłopca”.

Jak świętuje się Dzień Dziecka w Japonii?

Wywiesza się kolorowe chorągiewki w kształcie Karpi Koi (wykonane np. z papieru). Jeśli w rodzinie jest kilku chłopaków, to ten najstarszy ma największą chorągiewkę, a analogicznie, najmłodszy z braci – najmniejszą. Dawniej w Japonii wierzono, że karpie po przepłynięciu pod prąd trudnego odcinka rwącej rzeki zmieniają się w smoki (obdarzone dobrocią i wiarą).

Oprócz tego, w domach wystawiane są hełmy samurajów oraz lalki przedstawiające…również samurajów.

Chcesz być na bieżąco z naszymi Artykułami?

Śledź dział – Wiedza Kaizen Ads

Jesteś zainteresowany współpracą?

Napisz: kontakt@kaizenads.pl

Zadzwoń: +48 881 228 124

Author avatar
Krystian Kruk (鴉)
Founder & CEO

Komentarz specjalisty

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *