Zostańmy w kontakcie
Lofty Kościuszko
ul. Metalowców 13/108
Chorzów 41-500
kontakt@kaizenads.pl
+48 881228124

Szkolenie “optymalizacja indeksowania z Google Serach Console” – moje wrażenia

W myśl idei ,,wiedzy nigdy dość” w zeszły piątek miałam przyjemność wziąć udział w zamkniętym szkoleniu z optymalizacji indeksowania w Google Serach Console (GSC). Szkolenie prowadził Sebastian Heymann.

Google Search Console jest kluczowym narzędziem analitycznym nie tylko dla specjalistów SEO, ale również dla właścicieli stron internetowych, którzy chcą zwiększyć ich widoczność w wyszukiwarce Google.

Zorganizowane szkolenie skierowane było do osób z branży SEO, marketingu oraz właścicieli stron, pragnących poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie poprzez praktyczne przykłady i wskazówki dotyczące indeksacji w dużych portalach za pomocą Google Search Console.

W pierwszej części szkolenia został przypomniany wygląd procesu crawlowania, procesowania i indeksowania stron internetowych – tak aby rozwiać wszelkie wątpliwości, które można znaleźć w Internecie. Świetnie został omówiony temat crawl budgetu oraz jakie mogą być powody braku indeksacji stron www.

W kolejnej części zostały przedstawione kody statusu http i czego są wynikiem – Sebastian podał praktyczne przykłady błędów na żywym organizmie, których nie znajdzie się w Internecie a także gotowe rozwiązania. Dla mnie osobiście był to najlepszy moment na zebranie kolejnego doświadczenia i wiedzy jak wyjść z opresji w przypadku różnych błędów strony. Każdy mógł zadawać techniczne pytania z przykładami stron, które również zadałam i mogę wprowadzić je w życie.

III i IV część szkolenia polegała na omówieniu kolejnych technicznych aspektów związanych z indeksacją witryny a także usunięć niepotrzebnych stron w GSC. Zostały dokładnie przedstawione gotowe scenariusze postępowania dotyczące konkretnych stanów nieindeksowania…A także jak wyjść z opresji gdy SEO nie idzie – w konkretnych przypadkach.

W V części można było się dowiedzieć na temat optymalizacji filmów z GSC. Sebastian podsumował również materiał, podał konkretne przykłady. Był również czas na pytania związane z technicznym SEO związanym z GSC.

Osobiście uważam, że każde szkolenie SEO pozwala na usystematyzowanie wiedzy lub poznanie kolejnych praktycznych wskazówek, które można wykorzystać w obecnej pracy. W przypadku tego szkolenia uzyskałam jedno i drugie – dlatego jestem bardzo zadowolona. Nigdy nie wiadomo jakie kody błędów http kryją się za rogiem – a w SEO jest to bardzo możliwe. Dlatego warto być przygotowanym.

Podoba Ci się nasza relacja? Organizujesz ciekawy event? Daj znać i…

Śledź dział – Wiedza Kaizen Ads

Jesteś zainteresowany współpracą w zakresie pozycjonowania Twojej strony?

Napisz: kontakt@kaizenads.pl

Zadzwoń: +48 881 228 124

Autor

Author avatar
Bernadeta Jędryszczak
SEO Specialist

Komentarz specjalisty

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *