Zostańmy w kontakcie
Lofty Kościuszko
ul. Metalowców 13/108
Chorzów 41-500
kontakt@kaizenads.pl
+48 881228124

Nasza pierwsza Wigilia

wigilia firmowa

19 grudnia 2022 odbyła się nasza pierwsza Wigilia firmowa. Pamiętne wydarzenie miało miejsce w Restauracji Isto. Nie był to przypadkowy wybór. Razem z Anią uważamy, że to jedna z najlepszych restauracji na Śląsku.

W firmowej Wigilii uczestniczyli prawie wszyscy ze Śląskiej części Teamu Kazoku (家族). Nie było osób, które pracują w pełni zdalnie (tak jesteśmy jedną z tych agencji, która nie wymusza przeprowadzki na Śląsk celem podjęcia pracy – możesz pracować z dowolnego miejsca na świecie, pod warunkiem, że pracujesz dobrze i na czas) – ale to na pewno odbijemy sobie kiedy indziej 🙂

Zaczęło się od wzniesienia toastu. Nie ukrywam, że przemowa była dla mnie pełna wzruszeń… bo pod kątem zawodowym jestem w miejscu, w którym zawsze chciałem być. W swoim przemówieniu poruszyłem temat – Giri (義理) – wyrażenie, dawniej tłumaczone jako wypełnienie obowiązku/ dług wdzięczności względem kogoś. Pojęcie powstało jeszcze w czasach Edo. Związane było np. ze spłatą długu wasala u swojego Pana czy z wdzięcznością dzieci za wychowanie względem swoim rodziców. Następnie przeobraziło się też w podziękę pracowników względem szefostwa i w końcu co najważniejsze zgodnie z ideą kolektywistycznego społeczeństwa stało się swego rodzaju myśleniem w kontekście grupy a nie jednostki (wszak to jednostka ma zobowiązanie wobec grupy). Myśleniem o sobie i o wszystkich jako o części większej całości, czegoś istotnego i ważnego. 

Po mojej przemowie, Ania – Office Manager & Succession, wkrótce współwłaścicielka naszej nowej Spółki (ale o tym kiedy indziej), a także prywatnie moja wspaniała Żona, wspomniała o istocie małych kroków w naszych codziennych działaniach, a zwłaszcza o istocie w wykonaniu tego pierwszego kroku, którego często się boimy.

Temat przemów, zakończył Tomek – Dyrektor ds. Operacyjnych a już niedługo oficjalnie Wspólnik i Partner biznesowy naszej nowej spółki. Tomek wspominał o zaufaniu oraz otaczaniu się odpowiednimi ludźmi nie tylko w kwestiach zawodowych, ale również prywatnych. Wspominał o decyzjach trudnych, które są trudne tylko z założenia, a bardzo często można załatwić je w chwilę, ale też o ciężkiej pracy, którą musimy kontynuować.

Wigilia firmowa

Co ciekawe. Dopiero 22 lutego 2023 będziemy obchodzić swoją pierwszą rocznicę, a już tyle rzeczy się wydarzyło. Prowadzimy niestandardowe kampanie, szkolimy firmy i osoby, tworzymy biznesy od zera, a to tylko początek listy, której mógłbym tutaj wypisać. Na podsumowania przyjdzie czas, jednak już teraz mogę powiedzieć, że małymi krokami doszliśmy bardzo daleko. Dlatego też śmiało mogę stwierdzić, że do naszych filozofii, którymi kierujemy się w prowadzeniu biznesów swoich i naszych Klientów możemy dołożyć Kaikaku (改革) – zmiana/transformacja – filozofia, której celem jest przeprowadzenie radykalnych i szybkich zmian w procesach biznesowych. W głównej mierze polegająca na dostosowaniu się do gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości. W dobrze działającym przedsiębiorstwie działania Kaizen (カイゼンアッズ) i Kaikaku (改革) powinny się nawzajem uzupełniać. Dlatego też, testując na nas samych ideę małych kroków oraz bardzo szybki rozwój, mogę śmiało stwierdzić, że spełniamy te założenia.

Po oficjalnych przemówieniach, była pora na prezenty i życzenia całego Teamu (家族). Dodatkowo, każdy z pracowników otrzymał książkę “Filozofia Kaizen: Jak mały krok może zmienić twoje życie” z ręcznie wypisaną przeze mnie dedykacją.

 

kazen filozofia małych kroków

 

Poinformowałem również wszystkich, że w najbliższy piątek (23.12) każdy będzie miał dodatkowo w pełni płatny dzień wolny bez konieczności brania urlopu.

Następnie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i zabraliśmy się za jedzenie i rozmowy.

A zarówno jednego jak i drugiego było bardzo dużo 🙂

Wigilia firmowa

Raz jeszcze chciałbym złożyć naszemu całemu Teamowi (家族), ale również naszym Klientom jak i wszystkim Partnerom, którzy z nami współpracują:

Wesołych Świąt (メリークリスマス).

W tym codziennym biegu, ale i w świątecznym czasie pamiętajcie o swoich bliskich, ale co ważne, nie zapominajcie przy tym o sobie.

Wszystkiego, co najlepsze. Jesteście najlepsi!

Dziękuję, że tacy właśnie jesteście.

どうもありがとうございます。

 

kartka świąteczna

Chcesz być na bieżąco z Newsami?

Śledź dział – Wiedza Kaizen Ads

Jesteś zainteresowany współpracą?

Napisz: kontakt@kaizenads.pl

Zadzwoń: +48 881 228 124

Author avatar
Krystian Kruk (鴉)
Founder & CEO

Komentarz specjalisty

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *