Zostańmy w kontakcie
Lofty Kościuszko
ul. Metalowców 13/108
Chorzów 41-500
kontakt@kaizenads.pl
+48 881228124

Będziemy na konwencie mangi i anime Magnificon Expo 2022

Jedziemy na konwent mangi i anime – Magnificon Expo 2022 – który odbędzie się jak zawsze w przypadku Magnificonu w Krakowie <3

Coś ten Kraków nas lubi 🙂

Ostatnio Iga była na kongresie kosmetycznym, jednego z naszych Klientów – ILCSI, tym razem ja i Ania jedziemy na konwent japońskiej popkultury.

 

Czym jest konwent?

W skrócie zorganizowanym wydarzeniem, zlotem fanów.
W przypadku Magnificonu – fanów mangi, anime, japońskiej popkultury i kultury. W skrócie… miłośników Japonii, choć… fani Korei Południowej, gier i ogólnie nazwijmy to kultury około-geekowskiej znajdą tutaj coś dla siebie.

Konwenty kojarzą mi się ze szkołami, bo lata temu, tam głównie były organizowane. Tymczasem w chwili obecnej spora część z nich to znacznie większe wydarzenie… Magnificon odbędzie się w Expo Kraków.

Na konwentach są różnego rodzaju prelekcje i warsztaty, stoiska z komiksami, książkami, koszulkami, plakatami, naszywkami, figurkami i innymi gadżetami. Jest też tzw. strefa gastro – to tam lata temu jadłem swoje pierwsze onigiri, sushi czy ciastka taiyaki. Często są też różnego rodzaju goście, koncerty zespołów (w tym także formacji z Japonii). Jedną z głównym atrakcji jest również cosplay (costume | play) – czyli wcielanie się w ulubioną postać np. ze świata mangi i anime.

Ostatnio czytałem wpis na Facebooku o tytule
Dlaczego przestaliście jeździć na konwenty mangi i anime“?

Sporo odpowiedzi było związanych z tym, że ludzie “czują się już za staro”.
Oczywiście, większość osób na takich konwentach to nastolatkowie… Sam byłem nastolatkiem, gdy uczestniczyłem w swoim pierwszym konwencie… notabene na tym samym konwencie, była też Ania <3 Było to 15 lat temu. Niemniej jednak, fanem “czegoś” można być w każdym wieku 🙂 Nie ma górnej granicy…

W tym tygodniu byliśmy w kinie… na anime “Jujutsu Kaizen 0: The Movie” – sala była pełna.

Wspieramy inicjatywy związane z Japonią.

Celem Kaizen Ads (カイゼンアッズ) jest łączenie pracy z pasjami i nauką oraz chwalenie wszelakich inicjatyw związanych z kulturą i popkulturą Japonii.

Udział w tego typu wydarzeniach oprócz rzecz jasna przyjemności… też poznanie naszych potencjalnych klientów – np. wystawców, wydawców, innych firm,
ale i różnych ciekawych osób, które może już teraz myślą o swoim biznesie lub w przyszłości jakiś biznes będą tworzyć.

Chcesz być na bieżąco z Newsami?

Śledź dział – Wiedza Kaizen Ads

Jesteś zainteresowany współpracą?

Napisz: kontakt@kaizenads.pl

Zadzwoń: +48 881 228 124

Author avatar
Krystian Kruk (鴉)
Founder & CEO

Komentarz specjalisty

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *