Zostańmy w kontakcie
Lofty Kościuszko
ul. Metalowców 13/108
Chorzów 41-500
kontakt@kaizenads.pl
+48 881228124

Jak uzyskaliśmy ROAS 31 w półtora miesiąca od uruchomienia nowego sklepu w branży zoologicznej?

Początek współpracy.
始まり

Około 2 lata temu rozpoczęliśmy współpracę z klientem z branży zoologicznej. Posiadał on sklep oparty na autorskim oprogramowaniu, ale w już przestarzałej wersji, która generowała liczne problemy. Na samym początku musieliśmy zastosować niestandardowe rozwiązania, aby móc uruchomić kampanie zoptymalizowane pod wartość konwersji.

Sklep w dostarczonej nam wersji nie umożliwiał pobrania wartości konwersji ani generowania pliku zakupowego. Mimo to, ustaliliśmy stałą wartość każdego zamówienia na 100 zł, by móc optymalizować kampanie pod kątem maksymalizacji wartości konwersji oraz stworzyliśmy „ręcznie” plik produktowy na wybrane produkty.

Problemy do rozwiązania na start.
問題

Po 1,5 roku prężnych działań, doszło do zalecanej przez nas wcześniej aktualizacji sklepu. Po naszej stronie było wdrożenie Google Analytics 4 oraz uruchomienie pomiarów konwersji przy wykorzystaniu tagu Google Ads. Dzięki temu od początku mogliśmy upewnić się, że wszystko zostało wdrożone zgodnie z wytycznymi Google.

Klient również postarał się o optymalizację produktów pod względem SEO. Każdy produkt miał adekwatne tytuły i opisy, co moim zdaniem jest kluczowe dla skuteczności kampanii, zwłaszcza tych produktowych. Niestety…ten aspekt jest często niedoceniany.

Wielu zakłada, że włączenie kampanii produktowej Google, czy to w formie klasycznej PLA czy popularnej obecnie kampanii Performance MAX, automatycznie przyniesie wysokie dochody…Oczywiście jest wiele sposobów na obejście tego, ale zadbanie o opisy produktów i tytuły, tak naprawdę pozwala upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Dzięki temu zarówno zwiększamy szansę na kaloryczny ruch w kampaniach Google jak i dajemy sobie szansę na wysokie pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania.

Podsumowując, będąc dobrze przygotowanymi pod względem analityki i z dopracowanym katalogiem produktów, ruszyliśmy na podbój Google dla miłośników psów i kotów.

 

Nasza strategia działania
私たちの行動戦略

 

Ze względu na to, że nie zdecydowaliśmy się na zmianę konta Google Analytics, a jedynie przepięliśmy go na nowy sklep, podjęliśmy odważny krok, postanawiając wykorzystać istniejące listy odbiorców, które były aktywne w poprzedniej wersji sklepu.

“Nie wracaliśmy na sam początek” w budowaniu list odbiorców i gromadzenia danych (które są potrzebne w kampaniach Performance MAX), zdecydowaliśmy się od razu wystartować z tego typu kampaniami, aspirując do osiągnięcia jak najwyższego poziomu ROAS i minimalizacji ewentualnych strat Klienta związanych z migracją sklepu.

Jak się okazało, Google Ads świetnie poradził sobie z adaptacją do nowych danych, umożliwiając nam osiągnięcie wskaźnika ROAS na poziomie około 20 dla całego konta, a po zignorowaniu kampanii brandowej, na poziomie 10-12

Uruchomiliśmy kampanie Performance MAX, wykorzystując wszystkie dostępne zasoby i skupiając się na pełnym katalogu produktów. Co warto podkreślić, w początkowej fazie kampanii PMAX, kampania nie skoncentrowała się wyłącznie na ruchu brandowym – co jest powszechnym zjawiskiem w sklepach z już ugruntowaną marką i aspektem, na który warto zwrócić szczególną uwagę. Dodatkowo, kampania z powodzeniem promowała szeroką gamę produktów od samego początku, co otwierało bardzo ciekawą perspektywę na dalszą optymalizację produktów.

 

Optymalizacja kampanii i pomysł na ich skalowanie.
最適化

W kontekście analizowanej kampanii, która w swoich początkowych fazach skoncentrowała się głównie na optymalizacji w kierunku docelowego ROAS – a przy tym adaptowała się do niego z niebywałą skutecznością, niczym przysłowiowy dzik w żołędzie – już w sierpniu, zaledwie po dwóch miesiącach, uzyskaliśmy imponujący poziom ROAS dla całego konta, wynoszący 28,25. Co więcej, dla samej kampanii PMAX wartość ta wyniosła około 20.

Plan działania na przyszłość.
将来

Przyszłe strategie, które zamierzam zastosować dla tej kampanii, obejmują segmentację działań marketingowych zgodnie z kategoriami produktów, które charakteryzują się najwyższym poziomem zwrotu z inwestycji. Dodatkowo, planujemy zintegrować w sklepie kampanie reklamowe Facebook Ads, które – jak pokazały nasze dotychczasowe doświadczenia – świetnie sprawdzają się w branży zoologicznej. Zamierzamy również zaimplementować jedno z najlepszych narzędzi do automatyzacji marketingu dostępnych na rynku, które, biorąc pod uwagę znaczny poziom personalizacji możliwy w tym sklepie, wydaje się być naturalnym krokiem w kierunku dalszej ekspansji sprzedaży.

 

roi - zwrot z inwestycji

Zakładamy, że cena jednego ramenu = 45 zł

Kampania w tydzień wygenerowała przychód na poziomie 11 187,94  zł

Inwestycja = 356,10 zł

RAMEN ON INVESTMENT = (11 187,94 – 356,10 ) / 7 = 1547,4 ~ 1547

RAMEN ON INVESTMENT = 1547

Jeśli potrzebujesz pomocy przy ustawieniu i optymalizacji kampanii Google Ads lub chcesz rozwinąć swój sklep, skontaktuj się z nami.

Przygotujemy dla Ciebie analizę obecnej sytuacji oraz zaproponujemy plan działania.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Napisz: kontakt@kaizenads.pl

Zadzwoń: +48 881 228 124

    Author avatar
    Tomasz Kraśnik
    COO

    Komentarz specjalisty

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *